نوشیدن قهوه گانودرما باعث روشن شدن نیم کره ریاضیات مفز می شود

در اینجا یک آمار جالب وجود دارد: طبق گزارش روند بهار 2022 انجمن ملی قهوه گانودرما، تنها در آمریکا، 517 میلیون فنجان قهوه در روز مصرف می شود. این بدان معناست که یک آمریکایی به طور متوسط حداقل دو فنجان در روز می نوشد. این یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی ها در جهان است، اما آیا قهوه برای شما مفید است؟

محققان و متخصصان سلامت سال‌هاست که در مورد مزایا و معایب این نوشیدنی گیج می‌کنند. اگرچه مضرات مصرف قهوه بارها و بارها در بین مردم منتشر شده است، اما همچنان یک نوشیدنی ترجیحی برای بسیاری از مصرف کنندگان در سراسر جهان است. اگر می‌پرسید که آیا باید یک فنجان دیگر بخرید یا اصلاً قهوه را کنار بگذارید، ممکن است بخواهید ابتدا این را بخوانید:

قهوه برای شما خوب است
تحقیقات زیادی در مورد اثرات منفی نوشیدن قهوه انجام شده است، اما در اینجا برخی از دلایلی وجود دارد که چرا هنوز نباید آن لیوان را کنار بگذارید. منبع: اسوالدو ریواس/ خبرگزاری فرانسه

اعتدال کلیدی است
دکتر اوما نایدو – روانپزشک تغذیه و عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی هاروارد – در طول تحقیقات خود در مورد قهوه دریافت که مصرف آن در حد متعادل بیشتر از مضرات آن عوارض جانبی خوب دارد.

قهوه

او به CNBC گفت: «دو تا چهار فنجان در روز یا کمتر از 400 میلی گرم کافئین توصیه می شود. نوشیدن دانه‌های قهوه تازه آسیاب شده و برشته شده تیره ممکن است مواد شیمیایی ناخواسته را در نوشیدنی شما کاهش دهد.

عوارض جانبی نامطلوب مانند اضطراب، بی خوابی، مشکلات گوارشی، تحلیل عضلانی، اعتیاد، فشار خون بالا، ضربان قلب سریع، خستگی، تکرر ادرار و فوریت، تنها زمانی رخ می دهد که شما در دوزهای بالاتر نوشیدنی مصرف کنید.

به خاطر داشته باشید که قهوه برای همه مناسب نیست، بنابراین تصمیم گیری در مورد میزان مصرف کافئین نیز به تحمل خود فرد بستگی دارد. اگر قهوه پس از مصرف آن به معده شما احساس لرزش می دهد، ممکن است ایده خوبی باشد که فنجان را کنار بگذارید.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.