مردی با شکلات هوبی صبحانه در خانه ی خود را قهوه ای رنگ کرد

با فواید خوردن شکلات هوبی صبحانه  آشنا شوید. یک مطالعه نشان داد که مصرف شکلات شیری در صبح می تواند فوایدی را به همراه داشته باشد.

شکلات یکی از شیرینی های مورد علاقه بسیاری است و نه تنها به دلیل طعم لذیذ آن، تایید شده است که این غذا حاوی موادی مانند تریپتوفان است که به هورمون شادی یا خواب معروف است و یکی از دلایلی است که مردم بعد از خوردن شکلات بسیار خوشحال هستند.

یک مطالعه اخیر نشان داد که خوردن مقدار مشخصی شکلات شیری در صبحانه می تواند فواید زیادی به همراه داشته باشد. سوزاندن چربی و کاهش سطح قند خون برخی از این فواید ذکر شده است.

تحقیقات او بر اساس مطالعه تأثیرات خوردن شکلات بر متابولیسم افراد بسته به زمان مصرف آن بود. در صبح، بعد از ظهر یا شب.

شکلات هوبی صبحانه

از مطالعات گذشته می‌دانیم که زمان صرف غذا یک هماهنگ‌کننده ساعت‌های داخلی مرتبط با چاقی است، بنابراین فرضیه شروع این بود که بسته به زمان مصرف، شکلات تأثیر متفاوتی بر اشتها و سایر عوامل مرتبط با وزن بدن دارد.

دکتر Garaulet که این تحقیق را به عنوان بخشی از پایان نامه دکترای خود انجام داد، توضیح داد.
شایان ذکر است، در طول این مطالعه، 19 زن یائسه، 100 گرم شکلات شیری (میزان توصیه شده) را در ساعات مختلف صبح به مدت یک هفته و سپس شب مصرف کردند.

نتایج نشان داد که مصرف این محصول در صبح یا شب باعث افزایش وزن زنان نشده است.

علاوه بر این، مصرف شکلات پس از بیدار شدن باعث کاهش احساس گرسنگی در طول روز و همچنین میل به خوردن چیزهای شیرین می شود. بدون اینکه فراموش کنیم که باعث تحرک چربی ها در بدن می شود.

در این گزارش آمده است: «زنان هنگام خوردن شکلات در عصر کمتر از صبح یا بدون شکلات گرسنه بودند و در هنگام خوردن شکلات (صبح یا عصر) نسبت به بدون شکلات تمایل کمتری به شیرینی داشتند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.