فردی که هر روز یک سبد حصیری را می خورد!

سبد حصیری های تابیده شده برای سطوح پیشرفته تر بافندگی هستند. سبد ریسمانی با استفاده از سه رشته ماده در بافت ساخته می شود. دنده های پایه سبد به مواد سفت تری مانند پوست سرو نیاز دارند. در قسمت‌های دیگر سبد از مواد الک‌تر استفاده می‌شود که در جهات مختلف بافته می‌شود. بافت در جهت مخالف باعث پیشرفت بیشتر بافت می شود.
سبد های بافته شده معمولاً با ساخت یک پایه محکم شروع می شوند. این سبدها با مواد سفت شروع می شوند و از روی وفت سبدها چیده می شوند. مواد انعطاف پذیر روی و زیر این پایه ها بافته می شوند. از بیشتر موادی استفاده می‌کند که به راحتی خم می‌شوند و بر اساس مواد ظاهری مختلفی از سبدها ایجاد می‌کنند.
مواد سبد بافی
در این هنر از مواد سبد بافی مختلفی استفاده می شود. در اشکال سنتی تر سبد سازی، مردم به مواد طبیعی مانند شاخه های تازه درختان و درختچه های بید متکی بودند.

با این حال، مواد دیگری مانند انواع علف، ریشه و تاک نیز وجود دارد. در سبد بافی بید بافندگان بید در حالی که در سال اول رشد خود هستند استفاده می کنند و در سال دوم سخت تر و محکم تر می شوند.

برخی از سبد حصیری ها از عصا ساخته می شوند که نوارهای بلند و صافی هستند که در نخل ها یا نیزارها یافت می شوند و علف های خاص خود را دارند.

برخی از سبدها نیز از چوب حصیری ساخته می‌شوند، نوارهای نازکی که از یک نخل خاردار که عمدتاً در آسیا و اقیانوسیه یافت می‌شود، تهیه می‌شوند.

از زمان های قدیم، انتخاب مواد طبیعی در سبد فروشی به منطقه ای که مردم در آن زندگی می کردند بستگی داشت. به عنوان مثال، مردم از علف های مرداب شیرین برای بافتن سبدهای خود استفاده می کردند، به ویژه در مناطق جنوبی ایالات متحده. از سوی دیگر، مردم ساحل شمال غربی آمریکای شمالی عمدتاً به ریشه صنوبر و پوست درخت سرو متکی بودند.

امروزه بیشتر سبد چوبی ها از مواد مصنوعی مانند مواد بازیافتی استفاده می کنند که الیاف قابل انعطاف را می سازند.

صرف نظر از مواد مورد استفاده، سبدها در اشکال و الگوهای مختلفی وجود دارند و اکثر آنها طرح های خوبی دارند که برای اهداف تزئینی ساخته شده اند. با این حال، همه این ویژگی‌ها ممکن است به تکنیک سبد بافی نیز متکی باشند.

 • منابع:
  1. Basket Weaving Materials & Techniques
 • تبلیغات: 
  1. شرکت تولید ماست موسیر
  2. فروشگاه عرضه رطب مضافتی بسته بندی درجه یک
  3. قیمت عمده عسل کنار مرغوب

  4. فروش ویژه سیب زمینی لوکس عمده

    

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.