سس گوجه فرنگی تند موجب سکته پیرزن 90 ساله ژاپنی شد

سس گوجه فرنگی تند مترادف با گوجه فرنگی پوست کنده، تفاله، تکه ها، کنسانتره، سس گوجه فرنگی، سس کچاپ یا پوره نیست. همه آنها محصولات متفاوتی هستند.

سس گوجه فرنگی مترادف با گوجه فرنگی پوست کنده، تفاله، تکه ها، کنسانتره، سس گوجه فرنگی، سس کچاپ یا پوره نیست. همه آنها محصولات متفاوتی هستند.

تفاوت آن با پاستا (نوع پوره گوجه فرنگی) در این است که برای دستیابی به چگالی بیشتر و ماندگاری بیشتر، عملیات حرارتی بالاتر (دمای بالاتر و زمان پخت بیشتر) اعمال می شود.

تفاوت آن با پاستا (نوع پوره گوجه فرنگی) در این است که برای دستیابی به چگالی بیشتر و ماندگاری بیشتر، عملیات حرارتی بالاتر (دمای بالاتر و زمان پخت بیشتر) اعمال می شود.

این یک غذای گیاهی است که ماده اصلی آن میوه گیاه گوجه فرنگی است.

گوجه فرنگی کالری دریافتی کمی دارد، کالری آن عمدتاً توسط کربوهیدرات ها تامین می شود و به دنبال آن غلظت های کمی از پروتئین ها (با ارزش بیولوژیکی پایین) و چربی ها تامین می شود.

سس
در مورد ویتامین ها، سس گوجه فرنگی حاوی سطوح عالی ویتامین C (که برای خواص آنتی اکسیدانی آن ضروری است) و کاروتنوئیدها (ویتامین A، به ویژه لیکوپن، آنتی اکسیدان، ضد تومور و مفید برای متابولیسم) است.
لازم به یادآوری است که ویتامین C یک مولکول به راحتی قابل تجزیه است (به دلیل حساسیت آن به گرما و اکسیژن)، بنابراین در مقادیر کمتری در سس نسبت به گوجه فرنگی خام وجود دارد.
در مورد مواد معدنی، غلظت خوبی از پتاسیم مشاهده می شود.

مصرف نکردن پتاسیم کافی برای رفع نیازهای روزانه نسبتاً رایج است و به نظر می رسد اصلاح رژیم غذایی در برابر اختلالات گردش خون مانند ایست قلبی و سکته مغزی و سدیم بسیار محافظت کننده است.
سس گوجه فرنگی برای همه رژیم های غذایی مناسب است، مضرات متابولیک را نشان نمی دهد و اضافه وزن را بدتر نمی کند.
برخی از افراد احساس افزایش اسیدیته معده یا مشکلات گوارشی را تجربه می کنند. اغلب این ناراحتی با وجود عوارض مربوط به معده قابل توجیه است. در موارد دیگر قابل توجیه نیستند.
سس گوجه فرنگی برای افراد مبتلا به سلیاک و عدم تحمل لاکتوز مناسب است و توسط فلسفه های گیاهخواری و وگان پذیرفته شده است. از آنجایی که نمی توان آن را با دمای مساوی یا کمتر از 42 درجه سانتیگراد (42 درجه فارنهایت) تهیه کرد، از رژیم غذایی خام فروشی حذف می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.