تمامی چیز هایی که باید درباره سیب زمینی بدانید

با حمایت مالی از موسسه ملی غذا و کشاورزی USDA، تحقیقات در دانشگاه های Land-Grant کمک می کند تا مطمئن شویم که سیب زمینی زیادی داریم. این تلاش های تحقیقاتی را از سراسر کشور بررسی کنید.

بیش از 70 درصد از واریته هایی که در ایالات متحده رشد می کنند با مواد بانک ژن سیب زمینی ایالات متحده ایجاد شده اند. دانشگاه های ایالت کلرادو، کرنل، ایالت میشیگان، مینه سوتا، ایالت کارولینای شمالی، ایالت اورگان، تگزاس A&M و دانشگاه های ویسکانسین برای حمایت از بانک ژن سیب زمینی ایالات متحده همکاری می کنند.

بانک ژن بیش از 5800 نمونه گیاهی منحصر به فرد را در خود جای داده که 89 گونه را پوشش می دهد. این تنها منبع عملی ژرم پلاسم قیمت سیب زمینی ترد پفکی عجیب و غریب برای محققان و پرورش دهندگان در ایالات متحده است.

بیش از 70 درصد از گونه های سیب زمینی که در ایالات متحده رشد می کنند و همه گونه های سیب زمینی منتشر شده در پنج سال گذشته از مواد ژنتیکی از بانک ژن استفاده می کنند.

دانشگاه‌های اعطای زمین شرقی از جمله کرنل، فلوریدا، مین، ایالت کارولینای شمالی، ایالت اوهایو، ایالت پن، راتگرز و ویرجینیا تک آزمایش‌هایی برای انواع سیب‌زمینی انجام می‌دهند و پایگاه داده‌ای را برای تولیدکنندگان شرقی ایجاد می‌کنند.

این به روزترین اطلاعات را در اختیار پرورش دهندگان قرار می دهد و آنها را قادر می سازد تا انتخاب های بهتری برای تنوع داشته باشند و تولید کلی را بهبود بخشند.

ایالت اورگان، ایالت واشنگتن و آیداهو در برنامه توسعه تنوع سیب زمینی سه ایالت شریک هستند. این برنامه به تولیدکنندگان امکان دسترسی به گونه های جدید سیب زمینی را می دهد که به نهاده های کمتری با عملکرد و کیفیت بهتر نیاز دارند.

این گونه ها اکنون در بیش از 160900 هکتار در سه ایالت با ارزش تخمینی 810 میلیون دلار برای تولیدکنندگان کاشته می شوند.

چه کسی چیپس سیب زمینی را دوست ندارد؟ دو گونه پرورش یافته توسط کرنل 15 درصد از تولید چیپس سیب زمینی ایالات متحده را تشکیل می دهند.

دانشمندان در آیداهو، ایالت میشیگان، ایالت واشنگتن و ویسکانسین آموزش تشخیص ویروس سیب زمینی را برای کمک به جلوگیری از تلفات جدی محصول در اثر بیماری توسعه دادند.

آفات می توانند یک مشکل واقعی برای پرورش دهندگان قیمت سیب زمینی شکم پر مجلسی باشند، اما برنامه IPM سیب زمینی Maine Extension به 300 تولید کننده سیب زمینی تجاری ایالت کمک می کند تا با این مسائل مبارزه کنند.

تأثیر اقتصادی برنامه‌های نظارتی و آموزشی آفات Extension برای فصل 2018 بیش از 8.1 میلیون دلار در 48000 هکتار سیب‌زمینی تخمین زده می‌شود.

ایالت اورگان روش جدیدی برای تشخیص بیماری تراشه گورخری ایجاد کرده است که 30 تا 60 درصد دقیق تر است. چیپس گورخر یک بیماری مخرب سیب زمینی در آمریکای شمالی و سایر نقاط جهان است.

دانشمندان آیداهو سیب زمینی های مقاوم در برابر سبز شدن غده را پرورش داده اند که می تواند برای مصرف کنندگان سمی باشد. غده های سیب زمینی ساقه های تخصصی گیاه سیب زمینی هستند و غده هایی که در معرض نور قرار می گیرند به طور طبیعی سبز می شوند.

رنگ سبز کلروفیل است، ترکیبی که در همه گیاهان سبز وجود دارد. با این حال، زمانی که غده های سیب زمینی سبز می شوند، معمولاً یک ترکیب گلیکوآلکالوئیدی به نام سولانین افزایش می یابد.

غده هایی که غلظت بالایی از سولانین دارند طعم تلخی دارند و در صورت مصرف زیاد می توانند مضر باشند.

  • منابع:
    1. Multistate Research Efforts Benefit the Humble Potato
  • تبلیغات:
  1. گربه ای که علاقه ی زیادی به خوردن عرق یونجه دارد
  2. آیا می دانستید قارچ باعث بند آمدن خون دماغ می شود؟
  3. جاروبرقی متفاوتی که به گونه ای دیگر کار می کند!!!
  4. با جرثقیل خانگی ماهیانه صد میلیون تومان درآمد کسب کنید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.