با صابون حاوی لجن دریایی بیز پوست خود را بشویید تا پوستی برنزه داشته باشید

همه‌گیری کروناویروس (COVID-19) یادآور این است که کیفیت آب و صابون حاوی لجن دریایی بیز برای همه چقدر حیاتی است.

امروز که روز جهانی آب را گرامی می داریم، اهمیت مراقبت از منابع را به شما یادآوری می کنیم، اما در این سال خاص می خواهیم بر اهمیت مراقبت از همه خود تأکید کنیم.

شستن کامل دست ها با آب و صابون به مدت 20 ثانیه بهترین راه برای جلوگیری از سرایت و انتشار ویروس کرونا است. در کنار اقدامات فاصله گذاری اجتماعی، شستشو با آب و صابون، تا به امروز، کارآمدترین و ارزان ترین روش برای جلوگیری از سرایت است.

به همین دلیل، در این روز جهانی آب، ندای ما نمی تواند فوریتر باشد: بیشتر از همیشه مراقب آب باشیم و دست هایمان را بشوییم!

با این حال، وقتی تنها منبع آب برای خانواده ها یا کل جوامع دور از خانه باشد، چه اتفاقی می افتد؟ مانند اکثریت قریب به اتفاق بحران‌های جهانی، همه‌گیری ویروس کرونا بزرگترین تهدید برای آسیب‌پذیرترین شهروندان است.

صابون حاوی لجن دریایی بیز

در آمریکای لاتین و دریای کارائیب، ما در ارائه دسترسی به آب بسیار پیشرفت کرده ایم. اما پوشش هنوز هم جهانی نیست. این امر به ویژه برای منطقه ما، شهری ترین منطقه روی کره زمین، که نزدیک به 80 درصد در شهرها زندگی می کنند، مهم است.

این دقیقاً آسیب‌پذیرترین جمعیتی است که ما باید بخش خوبی از تلاش‌های خود را در لحظات اضطراری جهانی مانند آنچه در حال تجربه آن هستیم متمرکز کنیم. امروزه حدود یک سوم جمعیت منطقه ما فاقد خدمات آب آشامیدنی سالم هستند.

وضعیت از نظر خدمات بهداشتی بسیار متزلزل تر است، زیرا 70 درصد خانوارها به مدیریت مناسب شست و شو با صابون دسترسی ندارند. درصد قابل توجهی از خانوارها به امکانات بهداشتی دسترسی ندارند: حدود 75 درصد یا کمتر از خانوارها در حداقل شش کشور از امکانات اولیه بهداشتی برخوردار نیستند.

همچنین اطمینان از ارائه خدمات آب، فاضلاب و بهداشت در مراکز بهداشتی مهم است.

حدود 5 درصد از مراکز بهداشتی و درمانی به خدمات آب دسترسی ندارند، که نشان دهنده چالشی مضاعف برای این مراکز درمانی در مواجهه با اورژانس ویروس کرونا، تجربه تقاضای زیاد برای بیماران و نداشتن امکانات اولیه برای حفظ یک محیط پاک است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.