استفاده از بنتونیت شوینده برای درمان آفتاب سوختگی در تابستان

فرآیندی برای تهیه گرانول های بنتونیت شوینده که به سرعت تجزیه می شوند، که در آن: یک بنتونیت فوق فعال یون فلز قلیایی ارائه می شود که با مقداری از یون های فلز قلیایی برابر با حداقل 110 درصد ظرفیت تبادل کاتیونی آن فوق فعال می شود.

و بنتونیت فوق فعال شده با یون های فلز قلیایی با محلول شیشه آب دانه بندی می شود، محلول شیشه آب دارای مدول SiO2:X2O بیشتر از 3.2 است که X از سدیم و پتاسیم انتخاب می شود.
این اختراع به فرآیندی برای تهیه گرانول های بنتونیتی که به سرعت تجزیه می شوند و همچنین گرانول های بنتونیت قابل دستیابی با این فرآیند مربوط می شود.
بنتونیت ها در فرمولاسیون های شوینده برای ایجاد یک اثر لمسی نرم داخلی استفاده می شوند.

این 5 بنتونیت به خصوص در حالت فعال شده به عنوان بنتونیت سدیم دارای ظرفیت تورم بالایی هستند. با این حال، در حین استفاده، مشکلاتی ایجاد می شود زیرا در تماس با آب یک لایه ژل به سرعت روی سطح ذرات بنتونیت تشکیل می شود که از ورود بیشتر آب جلوگیری می کند.

بنابراین، پس از تشکیل سریع اولیه لایه ژل، تجزیه گرانول های بنتونیت در آب کند می شود، زیرا هسته ذرات برای مدت طولانی تری پایدار می ماند و فقط متورم می شود.

بنتونیت شوینده

در نتیجه از بین می رود، بسیار آهسته از طریق آب ورودی. در نهایت، این امر باعث می شود که بخش قابل توجهی از دانه های بنتونیت شسته شده یا ذرات بنتونیت بزرگتر در الیاف پارچه های شسته شده باقی بماند.

بنابراین، در هر دو مورد، نسبت های قابل توجهی از بنتونیت استفاده شده از بین می رود که نمی تواند به اثر لمس نرم کمک کند.
بنتونیت‌های با تورم بالا همچنین می‌توانند به طور بالقوه در قرص‌های شوینده استفاده شوند، جایی که می‌توانند به عنوان تجزیه کننده قرص نیز عمل کنند.

با این حال، این تنها در صورتی امکان پذیر است که تجزیه ذرات بنتونیت به سرعت اتفاق بیفتد. از نظر تجزیه، شوینده های قرص باید حتی بیشتر از مواد شوینده پودری معمولی نیازهای بیشتری داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که هیچ ذره درشتی در لباسشویی باقی نمی ماند.

بنابراین، در این مورد بسیار مهم است که قرص های شوینده در سریع ترین زمان ممکن در حمام مواد شوینده تجزیه شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.