استفاده از بطری پلاستیکی 3 لیتری برای ذخیره سازی سوخت هواپیماها

بطری هایی مانند بطری پلاستیکی 3 لیتری نه تنها قابل بازیافت، بلکه HDPE نیز نسبتاً پایدارتر از PET است.

این یک گزینه ایمن‌تر برای استفاده از غذا و نوشیدنی در نظر گرفته می‌شود، اگرچه برخی مطالعات نشان داده‌اند که می‌تواند مواد شیمیایی افزودنی شبیه‌ساز استروژن را که می‌تواند سیستم هورمونی انسان را در مواجهه با نور ماوراء بنفش مختل کند، شستشو دهد.

PVC معمولاً در اسباب‌بازی‌ها، بسته‌بندی تاول‌ها، بسته‌بندی چسبناک، بطری‌های مواد شوینده، چسباننده‌های برگ شل، کیسه‌های خون و لوله‌های پزشکی استفاده می‌شود.

این نوع پلاستیک در گذشته دومین رزین پلاستیکی پرمصرف جهان (پس از پلی اتیلن) ​​بود، قبل از اینکه فرآیند ساخت و دفع PVC به عنوان عامل خطرات جدی سلامتی و آلودگی محیط زیست اعلام شود.

از نظر سمیت، PVC به عنوان خطرناک ترین پلاستیک در نظر گرفته می شود. استفاده از آن ممکن است انواع مواد شیمیایی سمی مانند بیسفنول A (BPA)، فتالات ها، سرب، دیوکسین ها، جیوه و کادمیوم را شستشو دهد.

برخی از مواد شیمیایی ذکر شده ممکن است باعث سرطان شوند. همچنین می تواند علائم آلرژیک در کودکان ایجاد کند و سیستم هورمونی انسان را مختل کند.

PVS نیز به ندرت توسط برنامه های بازیافت پذیرفته می شود. به همین دلیل است که بهتر است از PVC به هر قیمتی اجتناب شود.

همانطور که قبلا گفته شد، پلی اتیلن ها پرمصرف ترین خانواده پلاستیک در جهان هستند. این نوع پلاستیک دارای ساده ترین ساختار شیمیایی پلیمری پلاستیکی است که پردازش آن را بسیار آسان و بسیار ارزان می کند.

پلیمرهای LDPE دارای انشعاب های زنجیره ای قابل توجهی از جمله زنجیره های جانبی طولانی هستند که باعث می شود چگالی کمتر و کریستالی کمتری داشته باشند (از لحاظ ساختاری) و در نتیجه به طور کلی پلی اتیلن نازک تر و انعطاف پذیرتر است.

LDPE بیشتر برای کیسه ها (مواد غذایی، خشکشویی، نان، کیسه های مواد غذایی منجمد، روزنامه ها، زباله)، بسته بندی های پلاستیکی استفاده می شود. پوشش برای کارتن های شیر کاغذی و فنجان های نوشیدنی سرد و گرم.

تعدادی بطری فشرده (عسل، خردل)، ظروف نگهداری مواد غذایی، درب ظروف. همچنین برای پوشش سیم و کابل استفاده می شود.

اگرچه برخی از مطالعات نشان داده اند که LDPE همچنین می تواند اثرات هورمونی ناسالم را در انسان ایجاد کند، LDPE به عنوان یک گزینه پلاستیکی امن تر برای استفاده از غذا و نوشیدنی در نظر گرفته می شود. متأسفانه بازیافت این نوع پلاستیک بسیار دشوار است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.